Home Najdôležitejšie VIDEO Kužmová so Stojanovičovou v Prahe titul nezískali: Nevyužili setbaly a napokon neuhrali ani set

PRAHA – Slovenská tenistka Viktória Kužmová nezískala trofej vo štvorhre na turnaji WTA v Prahe. So Srbkou Ninou Stojanovičovou podľahli ako najvyššie nasadené domácim hráčkam Lucii Hradeckej a Marie Bouzkovej 6:7 (3), 4:6.

Nasadené jednotky mali dobrý vstup do zápasu, keď za stavu 2:2 prvýkrát prelomili podanie českých tenistiek, ale Hradecká s Bouzkovou kontrovali ribrejkom. Slovensko-srbská dvojica však opäť čistou hrou brejkla svoje súperky a v deviatom geme mala Kužmová so Stojanovičovou tri setbaly na príjme. Tie však trestuhodne zahodili, následne prišli o servis a v tajbrejku ťahali za kratší koniec.

V druhom sete až sedem brejkov

Pár so slovenským zastúpením nevstúpil dobre ani do druhého dejstva, po pár minútach prehrávala Kužmová so Stojanovičovou už 0:2. V ďalšom priebehu sady sa im však podarilo vyrovnať, ale za stavu 4:4 stratili tretíkrát v rade podanie a skúsené Češky si záver postrážili.

Hradecká obhájila trofej, keď vlani triumfovala spoločne s Kristýnou Plíškovou. Kužmová sa vo finále debla v Prahe predstavila po ročnej prestávke, v roku 2019 sa s Ruskou Annou Kalinskou tešili z triumfu.

štvorhra – finále
Lucia Hradecká, Marie Bouzková (ČR-3) – Viktória KUŽMOVÁ, Nina Stojanovičová (SR/Srb.-1) 7:6 (3), 6:4