Home Audio/video VIDEO Kužmová po výbornom výkone prelomila hernú krízu: Favorizovanej súperke povolila len 4 gemy

MONTERREY – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na turnaji v mexickom Monterrey do druhého kola. Po sérii deviatich prehier v rade zdolala v úvodnom zápase Dolehideovú (155.) hladko 6:3, 6:1.

V zápase nestratila servis

Kužmová po dlhej dobe predviedla výkon hodný slovenskej jednotky a od začiatku zápasu si pomáhala servisom. Už v tretej hre prelomila podanie svojej súperky a náskok jedného brejku si strážila počas celého setu. V deviatom geme dala definitívnu bodku za prvým setom, keď využila v poradí druhý setbal a po 37 minútach sa ujala vedenia v zápase.

Aj druhý set mal podobný scenár, 104. hráčka dominovala od úvodu a Dolehideová v druhom geme prišla o podanie. Slovenská tenistka bola naďalej výborná na servise a v šiestej hre definitívne zlomila odpor svojej súperky a zaslúžene postúpila.

Zlomila negatívnu sériu

Kužmová prehrala deväť súťažných zápasov v rade, keď sa z výhry radovala po reštarte sezóny ešte v auguste minulého roka. Po takmer siedmich mesiacoch sa jej podarilo vyhrať súťažný zápas a v ďalšom kole narazí na víťazku britského súboja medzi Dartovou a Watsonovou.