Lukáš Klein
Lukáš Klein (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

VIDEO Krupa o spolupráci s Kleinom: Lukáš ukázal potenciál

BRATISLAVA – Rukopis českého trénera Tomáša Krupu výrazne prispel k výkonnostnému progresu slovenského tenistu Lukáša Kleina. Pod vedením skúseného odborníka sa člen NTC dostal do elitnej svetovej trojstovky. V lete vyhral Klein sériu Peugeot Tennis Tour. Dobrú formu potvrdil aj na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open, kde postúpil až do semifinále dvojhry.


Úspešná spolupráca sa blíži ku koncu

Po turnaji v Ortisei sa úspešná spolupráca skončí, Krupa sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny. „Luki počas našej spolupráce ukázal nasadenie, popracoval na podaní, čo ukázal aj na Peugeot Slovak Open. Servisové gemy zvládal veľmi dobre. Škoda koronapauzy, ktorá ho pribrzdila. Ja som musel byť tri mesiace v Čechách, nemohli sme spolu trénovať,“ uviedol Krupa, ktorý v minulosti spolupracoval s Tomášom Berdychom či Radkom Štěpánkom.

Podľa českého kouča má Klein potenciál zlepšovať sa. „Aj v dnešnom semifinále proti Tomášovi Macháčovi podal dobrý výkon. V prvom sete mu chýbal kúsok šťastia. Boli tam dva gemy, ktoré mal na returne dobre rozohrané, stav bol 30:30, no nepodarilo sa mu prelomiť súperov servis. V druhom sete mu už trochu chýbala energia. Na turnaji odohral veľa dvojhier i štvorhier. Aj keď je kondične výborne pripravený, svoju rolu už zohrala únava,“ dodal český tréner.Zdroj: TASR, youtube

About Roderik Pastier

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =