Home Audio/video VIDEO Krejčíková po triumfe nevládala opustiť kurt sama a jej súperka zúrila: Mala by vedieť, ako sa má správať

Barbora Krejčíková, Garbine Muguruzová

NEW YORK – Česká víťazka Roland Garros Barbora Krejčíková zdolala Španielku Garbine Muguruzovú 6:3, 7:6 (4) a aj keď tretí set nepripustila, osemfinálový duel US Open priniesol poriadnu drámu.

Aktuálna česká svetová deviatka zvláda singlovú premiéru na US Open zatiaľ skvele, keď v doterajších štyroch vystúpeniach nestratila v New Yorku ani jediný set, ale v osemfinálovej dráme s Muguruzovou musela Krejčíková siahnuť až na absolútne dno svojich síl.

Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

V súboji dvoch grandslamových víťaziek sa síce tohtoročná šampiónka Roland Garros dostala hneď do vedenia 3:0, ale španielska bojovníčka skóre dokázala dotiahnuť. Ďalšie tri hry ale získala Krejčíková a prvý set sa stal jej korisťou.

Dráma na kurte

V druhom dejstve bola opäť na úvod koncentrovanejšia Češka, ktorá razom vyhrávala už 4:0 a zdalo sa, že postup do štvrťfinále je spečatený. Muguruzová ale opäť ukázala srdce bojovníčky, skóre dotiahla a o víťazke druhého setu musel rozhodnúť dramatický tajbrejk, ktorému predchádzali veľké fyzické komplikácie českej hráčky.

Len sťažka oddychujúca Krejčíková bola prinútená vyžiadať si medical timeout a pri sede sa držala za brucho na ľavej strane. Pri odchode do šatne gestami dávala najavo, že má závraty a vôbec to s ňou nevyzeralo dobre. Po návrate na kurt sa síce zdalo, že je v hre viac aktívna, ale medzi jednotlivými bodmi až príliš často chodila po uterák a naťahovala čas medzi výmenami.

Muguruzová zúrila

To sa pochopiteľne nepáčilo jej súperke a jej tímu a keď Krejčíková vydrela triumf v tajbrejku a set tak nestratila ani v štvrtom vystúpení na US Open, Muguruzová nahnevane pristúpila k sieti na podanie rúk a ospravedlnenie od Krejčíkovej zjavne neprijala, čo potvrdili aj jej slová na pozápasovej tlačovke: “Hráčka by mala vedieť, ako sa má v určitých momentoch správať a je pravda, že som nebola nadšená z toho, ako vyzeral koniec zápasu.”

Nemohla dýchať

Češka už na pozápasovú tlačovku nedorazila, pretože po triumfe odchádzala z kurtu v sprievode dvoch pomocníkov a nevyzerala dobre. “Neviem, čo sa stalo, ale nemohla som dýchať. Mala som závrat a celý svet sa točil. Nikdy sa mi to nestalo,” odkázala neskôr médiám. Krejčíkovú v boji o semifinále čaká bieloruská bombardérka Sabalenková a tohtoročná víťazka Roland Garros dobre vie, že to bude mimoriadne náročný boj: “Hrá extrémne dobre, je vo vynikajúcej kondícii a dáva nesmierne rany. Bude to mimoriadne náročné. Dúfam, že sa dám dokopy a budem pripravená.”