Home Najdôležitejšie VIDEO Kovalík v Prahe začal famóznym obratom, hviezdny Wawrinka potreboval až tri sety

Stan Wawrinka

PRAHA – Trojnásobný grandslamový šampión a najväčší favorit na pražskej Štvanici Švajčiar Stan Wawrinka vstúpil do tenisového Challengeru v Prahe trojsetovou výhrou nad ruským súperom Romanom Safjullinom.

Wawrinka ako veľký favorit strávil s aktuálnou svetovou 189. na kurte takmer dve hodiny a radoval sa z triumfu 6:1, 4:6 a 6:1, v ďalšom kole Švajčiar narazí na nemeckého súpera Oscara Otteho, ktorý je v rebríčku ATP na 216. mieste.

Wawrinka zvládol rolu favorita

Švajčiarska hviezda sa okamžite ujala jasného vedenia 5:0 a ruský outsider zápasu bol rád, že si v úvodnom dejstve dokázal napokon udržať aspoň jedno podanie. V druhom sete to bol opäť Wawrinka, ktorý ako prvý dosiahol na brenk, ale bývalý juniorský víťaz Australian Open si dokázal zobrať späť požičané. V desiatej hre dokonca Safjullin Wawrinku brejkol aj druhý raz a senzačne favoritovi dokázal zobrať set. Skúsený švajčiarsky matador ale v rozhodujúcom dejstve už nič neponechal na náhodu a po triumfe 6:1 jasne odvrátil črtajúcu sa senzáciu.

Kovalík na úvod s parádnym obratom

Do hry na pražskej Štvanici dnes vstúpil aj Slovák Jozef Kovalík, ktorý ako turnajová päťka vyzval v role favorita španielskeho súpera Menendeza. Slovák sa síce pomaly rozbiehal, keď po prehratom úvodnom dejstve 4:6 stratil na úvod druhého setu aj ďalšie vlastné podanie, ale potom sa už vyhecoval k famóznemu výkonu. Do konca zápasu Španielovi povolil uhrať už len dve hry a po niečo málo viac ako dvoch hodinách sa po výsledku 4:6, 6:1, 6:2 radoval zo zaslúženého postupu. V osemfinále ho čaká Holanďan Griekspoor, ktorý po trojsetovom boji vyradil turnajovú belgickú jedenástku Coppejansa.