Home Audio/video VIDEO Kovalík po nečakanom zlyhaní totálne vybuchol: Sk**vený kurt!

VIDEO Kovalík po nečakanom zlyhaní totálne vybuchol: Sk**vený kurt!

Jozef Kovalík

MARBELLA – Slovenský tenista Jozef Kovalík na challengerovom podujatí v španielskej Marbelle ako turnajová osmička nezvládol rolu favorita a nečakane zostal na rakete britského súpera Jaya Clarkeho.

Slovenský favorit sa od úvodu trápil, keď si prehral hneď dve úvodné podania a prehrával s Britom už 1:4 a prvé dejstvo napokon prehral 3:6. V druhom sete začal Kovalík lepšie, keď vyhratým podaním na 4:2 potvrdil brejk z predošlej hry a zdalo sa, že sa môže vrátiť do zápasu, ale nestalo sa tak. Clarke Kovalíka brejkol a vyrovnal na 4:4, ale Slovák mal následne na podaní súpera dva brejkbaly, ktoré ale zahodil a to bol zrejme kľúčový moment zápasu. Následne aj za stavu 5:5 zahodil slovenský favorit tri brejkbaly na podaní súpera a frustrovaný Kovalík to už následne neustál ani na vlastnom podaní a po prehratom sete 5:7 vybuchol a na kurte sa postaral o emotívny prejav.

Pozápasový výbuch hnevu

“Sk**vený kurt,” zdupľoval dvakrát nahnevaný Kovalík a potom zrejme pochopil, že slovenčine na španielskom challengeri nebude veľa ľudí rozumieť, tak sa opravil na “worst, worst court”. “Worst, worst,…” opakoval si nahnevane sám pre seba a smerom k rozhodcovi pokračoval vo svojom výleve plnom hnevu a frustrácie: “I didn´t see one ball”, čo v preklade znamená nevidel som ani jednu loptu. “We have to call out, everytime, is it normal?” uzavrel opäť zdupľovane poriadne rozčúlený Slovák.

Výbuch hnevu Kovalíka začína na videu od 2:06:10

Clarkeho, ktorý upravil vzájomnú bilanciu so Slovákom na 2:0, po vyradení turnajovej osmičky v druhom kole čaká víťaz zápasu Taberner verzus Ramanathan.

Zdroj: ts, ATP