Home Audio/video VIDEO Kovalík bojoval ako lev: Španielskeho favorita poriadne potrápil, obrat ale nedokonal

Jozef Kovalík

ANTALYA – Slovenský tenista Jozef Kovalík si v tureckej Antalyi o finále nezahrá. Rozhodla o tom jeho štvrťfinálová prehra s favorizovaným španielskym súperom Jaumem Munarom.

Kovalík proti turnajovej dvojke začal nebojácne a aj pri množstve brejkbalov si obidvaja hráči na tureckej antuke držali podanie až do ôsmej hry. Vtedy Kovalík premenil hneď prvý brejkbal v hre a mal teda na rakete víťazstvo v úvodnom sete. Servis ale absolútne nezvládol, súperovi ponúkol hneď tri brejkbaly a aj keď prvá dva odvrátil, tretí už nie a začínalo sa odznova. Prvý stratený servis Slováka evidentne rozhodil a Španiel razom ovládol dianie na kurte, keď od stavu 3:5 získal štyri gemy v rade a za hodinu aj 29 minút oslavoval zisk prvého setu – 5:7.

Druhé dejstvo pre Kovalíka značne rozhodeného z neúspešnej koncovky prvého setu nezačalo dobre, keď si prehral hneď svoj úvodný servis na 15. Potom si opäť obidvaja hráči úporne držali podania a zdalo sa, že slovenský tenista sa už o obrat ani náznakom nepokúsi. V desiatej hre mal už Španiel dokonca na vlastnom podaní mečbal, ale vtedy sa Kovalík nadýchol k parádnemu obratu a tromi fiftínmi po sebe brejkol súpera a dramatický set rozhodol tajbrejk, v ktorom zvíťazil Kovalík 7:3 a druhý set ovládol 7:6 po hodine aj 17 minútach.

Celkovo takmer tri a polhodinový boj odobral obidvom tenistom množstvo fyzických síl, čo sa po úvodných dvoch setoch v tom rozhodujúcom už značne prejavilo najmä na Kovalíkovi. Na skvelú koncovku druhého setu slovenský tenista nedokázal nadviazať a v poslednom už jasne zaostával za španielskym favoritom. Munar ovládol set hladko 6:1, keď Kovalík pri štyroch podaniach súpera dohromady uhral len tri fiftíny a o finále tak v Turecku nezabojuje. Munara v semifinále čaká nenasadený taliansky súper Alessandro Giannessi.