Home Audio/video VIDEO Kovalík bez straty setu zvládol aj derby s Rosolom: V Oeiras zabojuje už o finále

Jozef Kovalík

OEIRAS – Slovenský tenista Jozef Kovalík pokračuje na challengerovom podujatí v portugalskom Oeiras vo výborných výkonoch.

Kovalík, ktorý v uplynulých dvoch vystúpeniach nestratil ani set, potvrdil rolu favorita a turnajovej sedmičky aj v derby s českým súperom Lukášom Rosolom, keď aktuálne 273. hráča rebríčka ATP zdolal za hodinu aj 36 minút 7:6, 6:3.

Kľučový bol úvodný set, kedy Kovalík ako prvý v štvrtej hre stratil podanie, ale okamžitým ribrejkom sa vrátil do hry a dramatické prvé dejstvo rozhodol napokon tajbrejk. V tom po strate podania prehrával Kovalík 3:4, ale následne sa nakopol a napokon slávil po výhre 8:6.

V druhom sete si opäť v úvode obidvaja držali servis, ale v šiestej sa k brejku dostal Kovalík, ktorý vo ôsmej hre na podaní súpera premenil druhý mečbal na víťazstvo v zápase. V Portugalsku o finále zabojuje s víťazom štvrťfinálového duelu dvoch nasadených hráčov Austrálčana O´ Connella a Taliana Giannessiho.