Home Audio/video VIDEO Korda legendárneho otca nenapodobní: Bitku s ruským súperom ukončilo zranenie

Karen Chačanov, Australian Open

MELBOURNE – Ruský tenista Karen Chačanov sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Vo štvrťfinále viedol v pozícii nasadenej osemnástky nad Američanom Sebastianom Kordom 7:6 (5!, 6:3, 3:0, keď jeho súper zápas skrečoval pre zranenie zápästia. V dueli o postup do finále nastúpi Chačanov proti víťazovi súboja medzi Grékom Stefanosom Tsitsipasom a Čechom Jiřím Lehečkom.

Chačanov postúpil do druhého grandslamového semifinále za sebou, vlani bol medzi elitným kvartetom na US Open. Korda do stavu 3:3 v druhom sete držal krok so strieborným olympijským medailistom z OH 2020 v Tokiu Potom však požiadal o lekárske ošetrenie a po návrate na kurt už nezískal ani gem. V treťom sete za nepriaznivého stavu zápas vzdal. V Melbourne tak nenapodobní svojho otca Petra Kordu, ktorý v roku 1998 triumfoval v mužskom singli.

Prvé semifinále pre Chačanova

“Do určitého bodu to bol veľmi vyrovnaný zápas, pravá bitka. Vedel som, že Sebastian je v skvelej forme, veď zdolal hladko v troch setoch môjho kamaráta Daniila Medvedeva a v maratóne aj Huberta Hurkacza. Som veľmi spokojný s výkonmi, ktoré predvádzam v Melbourne. Teším sa, že na Australian Open si prvýkrát zahrám v semifinále,” uviedol Chačanov pre akreditované médiá.

muži – dvojhra – štvrťfinále: Karen Chačanov (Rus.-18) – Sebastian Korda (USA- 7:6 (5), 6:3, 3:0 – skreč