Home Najdôležitejšie VIDEO Kližanovi sa podarilo prelomiť hernú krízu: Po štyroch prehrách v rade porazil Bolta

Martin Kližan

PROSTĚJOV – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil po viac ako šiestich mesiacoch. V prvom kole na turnaji v českom Prostějove zdolal Austrálčana Bolta po setoch 6:3, 6:3.

Prelomil hernú krízu

Kližan naposledy vyhral ešte vo februári na turnaji v Čile, odvtedy prehral všetky 3 zápasy po koronapauze, na troch českých challengeroch. Dnes svoju výsledkovú mizériu prelomil a porazil 146. hráča sveta Alexa Bolta.

Od úvodu zápasu bol slovenský tenista tým hráčom, ktorý diktoval tempo zápasu. Bolta sa mu podarilo brejknúť hneď v prvej hre a počas celého setu si udržiaval náskok jedného brejku. V deviatej hre prelomil opäť podanie svojho súpera a tešil sa zo zisku prvého setu.

Druhý set mal výsledkovo podobný scenár, ale herne to bolo diametrálne odlišné v porovnaní s prvým setom. Obaja hráči sa výrazne trápili na servise, diváci boli svedkami až piatich brejkov, ale pevnejšie nervy udržal Kližan a vyhral druhý set rovnakým skóre ako ten prvý, 6:3.

V druhom kole sa slovenský tenista stretne s piatym nasadeným Španielom Pedrom Martinezom.

Zdroj: ts, youtube