Home Najdôležitejšie VIDEO Kližan v Istanbule na titul nedosiahol: Proti kvalitnému súperovi zlyhal v kľúčových momentoch

Martin Kližan, Istanbul challenger, 2020

ISTANBUL – Slovenský tenista Martin Kližan neuspel vo finále dvojhry na challengerovom turnaji v Istanbule. Siedmemu nasadenému Bielorusovi Iľjovi Ivaškovi podľahol za 1:27 h hladko 1:6, 4:6.

Úvod zápasu nášmu tenistovi vyšiel. Svoj prvý servisgem si udržal bez väčších problém, v ďalšej hre mal na príjme 3 brejkbaly, ktoré nevyužil a od tohto momentu vyhrával v prvom sete gemy len Ivaška. Bieloruský tenista prevzal iniciatívu a rýchlo viedol 5:1. V siedmom geme využil piaty setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set sa niesol vo vyrovnanom duchu. V tretej hre sa podarilo slovenskému reprezentantovi prelomiť podanie svojho súpera, ale opäť, ako sme už častokrát boli svedkami na tomto turnaji, nepotvrdil výhodu brejku. V ďalšom priebehu setu boli obaja hráči dominantní na svojom servise, ale Kližan nezvládol koncovku, keď vyhrával v desiatom geme 40:15. Ivaška sériou štyroch fiftínov v rade využil hneď prvý mečbal a pripísal si na svoje konto turnajový triumf.