Home Najdôležitejšie VIDEO Kližan si zahrá o titul: V spanilej jazde ho nezastavil ani Gojo

VIDEO Kližan si zahrá o titul: V spanilej jazde ho nezastavil ani Gojo

Martin Kližan

ISTANBUL – Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do finále dvojhry na challengerovom turnaji v Istanbule. V sobotnom semifinále si za 1:31 h poradil s Chorvátom Bornom Gojom 6:4, 7:5.

V úvode zápasu pôsobili obaja hráči nervóznym dojmom, čo spôsobilo stratu prvých štyroch servisov. Od piatej hry sa hra na podaní stabilizovala, aj vďaka dvom odvráteným brejkbalom slovenského tenistu. V deviatej hre prišlo k zlomovému momentu prvého setu, keď sa Kližanovi podarilo po tretíkrát v zápase prelomiť podanie Goja a vyhral prvý set pomerom 6:4.

Druhý set bol od prvého gemu vyrovnaný, obaja hráči si znamenito držali svoje servisy. V piatej hre sa podarilo nášmu tenistovi opäť prelomiť podanie svojho súpera, ale brejk nepotvrdil a pokračovalo sa za stavu 3:3. Už sa schyľovalo k skrátenej hre, keď Kližan zapol na vyššie obrátky, brejkol chorvátskeho tenistu a svoj servis si pohodlne postrážil. Druhý set vyhral 7:5.

V nedeľňajšom finále sa stretne s víťazom súboja medzi Bielorusom Iľjom Ivaškom a Francúzom Benjaminom Bonzim.