Home Audio/video VIDEO Kližan si o finále nezahrá: V Kazachstane skončil na rakete turnajovej štvorky

Martin Kližan, ATP Sofia Open

NUR-SULTAN – Slovenský tenista Martin Kližan si na challengerovom podujatí v kazašskom Nur-Sultane o finále nezahrá. Rozhodla o tom jeho dnešná prehra s indickým súperom Prajneshom Gunneswaranom.

V súboji dvoch nasadených hráčov začala lepšie indická turnajová štvorka Gunneswaran, ktorý hneď na úvod zobral Kližanovi podanie a ďalší priebeh zápasu ukázal, že to v tomto súboji nebude také jednoduché ani pre jedného z hráčov. V deviatej hre opäť na servise zaváhal Slovák a Gunneswaran sa za 37 minút radoval zo zisku úvodného dejstva – 6:3.

Druhý set síce slovenská turnajová sedmička začala brejkom, ale Ind okamžite odpovedal ribrejkom a následne obidvaja hráči opäť urputne držali svoje podania. Až do deviatej hry, kedy sa Kližanovi opäť podarilo brejknúť súpera a set už úspešne dopodával do víťazného konca – 6:4.

Rozhodujúce dejstvo pokračovalo v tom, čo sa dialo aj v úvodných dvoch setoch. Obidvaja hráči si urputne držali vlastný servis a až do siedmej hry sme v poslednom sete neboli svedkami ani jediného brejkbalu. Ten prvý mal na rakete Kližan, ale nedokázal ho využiť, čo sa mu napokon stalo osudným. Keď sa už zdalo, že by o postupujúcom do semifinále mohol rozhodovať až tajbrejk, Kližan v desiatej hre na podaní súperovi ponúkol až tri mečbaly a aj keď prvé dva dokázal úspešne odvrátiť, tretí už nie a Gunneswaran sa za necelé dve hodinky radoval z postupu do semifinále.

V boji o finále čaká na indického tenistu víťaz zápasu Jurij Rodionov verzus Tomáš Macháč.