Home Audio/video VIDEO Kližan sa do tretice dočkal triumfu: So španielskym favoritom nestratil ani set

Martin Kližan

BIELLA – V treťom zápase tohtoročnej sezóny sa slovenský tenista Martin Kližan dočkal premiérového víťazstva.

Aktuálne 158. hráč sveta prekvapivo v úvodnom kole tretieho challengerového podujatia v talianskej Bielle zdolal španielskeho favorita Bernabé Zapatu Mirallesa.

Kližan do zápasu vstúpil svižne, keď hneď v druhej hre zobral favoritovi podanie a po udržaní toho svojho čistou hrou viedol razom 3:0. Španiel brejkom na 2:3 síce úvodné dejstvo ešte zdramatizoval a následne odvrátil v desiatej hre dva setbaly Kližana, ale napokon sa radoval Slovák. Kližan síce v dramatickom tajbrejku prehrával po prvom stratenom podaní 4:5, ale šnúrou troch bodov v rade (dvoch na podaní súpera) získal za 55 minút úvodné dejstvo po triumfe 7:5 v tajbrejku – 7:6.

O osude druhého setu a v podstate aj celého zápasu rozhodla štvrtá a piata hra druhého setu. V tej štvrtej Kližan na svojom podaní musel odvracať tri brejkbaly súpera a po náročnom udržaní servisu okamžite Španiela brejkol a ujal sa vedenia 3:2. Keďže do konca zápasu si už obidvaja hráči podržali podania, Kližan sa dočkal na tretí pokus premiérového triumfu v sezóne – 6:4.

V osemfinále na bývalú svetovú 24. čaká víťaz súboja dvoch domácich tenistov Mattea Violu a Andreasa Seppiho.