Home Audio/video VIDEO Kližan nenašiel stratenú formu ani na druhom turnaji v Prahe, prehral s hráčom z druhej stovky

Martin Kližan

PRAHA – Slovenský tenista Martin Kližan prehral aj v druhom zápase po takmer polročnej prestávke. Aktuálne 159. hráč sveta podľahol nižšie postavenému Argentínčanovi Olivovi po setoch 4:6 a 5:7.

Bývalý 24. hráč vstúpil do zápasu podstatne lepšie ako na prvom turnaji a v piatom geme sa mu podarilo jeho súpera brejknúť. Olivo však kontroval rýchlym brejkom a bol to práve on, ktorému sa podarilo vziať servis svojho súpera a prvý set vyhral v pomere 4:6.

V druhom sete Kližan ťahal od začiatku za kratší koniec, rýchlo prehrával 1:4, ale dokázal ešte zabojovať a vyrovnal na 5:5. V 11. hre druhého setu prišiel opäť o svoj servis a Olivo dokráčal k víťazstvu v zápase.

28- ročný Olivo sa v ďalšom kole stretne s Rakúšanom Ofnerom, ktorý dnes prekvapivo porazil domáceho Forejteka.