Home Audio/video VIDEO Kližan bol blízko k senzačnej prehre: Veľký slovenský favorit mal na mále proti 454. hráčovi sveta

Martin Kližan, ATP Sofia Open

NUR-SULTAN – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil na challengerovom halovom podujatí v kazašskom Nur-Sultane do druhého kola až po nečakane veľkej dráme.

Aktuálne 159. hráč sveta Kližan bol ako nasadená turnajová sedmička proti domácemu držiteľovi voľnej karty a až 454. hráčovi sveta Timofejovi Skatovovi veľkým favoritom, ale na kurte to také jednoznačne vôbec nebolo.

Kližan si síce podľa očakávania v úvodnom dejstve vypracoval pohodlné vedenie 4:1, ale Skatov dokázal slovenského súpera okamžite brejknúť a vďaka tejto hre sa dostal do zápasu. Vo ôsmej aj desiatej hre si totiž Kližan síce podania udržal, ael v obidvoch prípadoch musel odvracať brejkbaly súpera, ktorý naopak v deviatej hre vyhral svoj servis čistou hrou. Kližan prvý set získal za 55 minút – 6:4.

Druhé dejstvo opäť začalo brejkom Kližana a zdalo sa, že domáci outsider sa už nedokáže pozviechať a veľkému favoritovi ešte klásť výraznejší odpor, opak ale bol napokon pravdou. Skatov vo ôsmej hre dokázal brejknúť Kližana a našliapnutý Kazach po vlastnom servis opäť vzal podanie aj slovenskému favoritovi a druhé dejstvo tak ovládol za hodinu aj štyri minúty rovnakým skóre ako to prvé Kližan.

Rozhodujúci set síce Kližan opäť začal okamžitým brejkom na podaní súpera, ale ten sa dokázal vrátiť do hry brejkom v šiestej hre. Slovák síce okamžite kontroval ribrejkom, ale nezvládol vlastné podanie za stavu 5:4, keď mohol zápas dotiahnuť do víťazného konca a následne mohol pykať. Rozhodujúce dejstvo totiž dospelo až do tajbrejku, kde nabudený domáci outsider viedol 2:0, 4:2 aj 5:4, ale koncovku veľkej drámy nezvládol a prehral napokon 5:7.

Celý zápas trval hodinu aj 17 minút, Kližana v druhom kole challengerového podujatia čaká víťaz zápasu Popko – Blanch.