Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020
Lukáš Klein (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

VIDEO Klein po senzačnom vyradení superfavorita o záverečnej dráme: Už nešlo o ten tenis, ako taký

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do semifinále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open.


V piatkovom štvrťfinále nadviazal na predchádzajúce výkony a vyradil najvyššie nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska v dvoch setoch 6:4 a 7:5. V boji o finále sa stretne s Čechom Tomášom Macháčom, ktorý zdolal Taliana Mattea Violu 6:2 a 6:4.

Video: STZ TVKu koncu to už bola dráma, boj

„Súper hral rýchlo, dobre servoval, bola to podobná hra, o akú sa snažím ja. Ani jeden z nás nechcel úplne behať v defenzíve, obaja sme sa snažili dostať čím skôr do ofenzívy a záležalo hlavne na servise. Ku koncu to už bola dráma. Už nešlo o ten tenis, ako taký, ale bol to boj. Spravil som tam nejaké chyby, ale som rád, že sa mi to podarilo doklepnúť,“ povedal pre oficiálnu stránku turnaja Klein, ktorý zakončil duel esom.

Video: STZ TVTriumf so špeciálnou príchuťou

Víťazstvo preňho malo špeciálnu príchuť, keďže sa prvýkrát prebojoval do semifinále challengra a v oficiálnom zápase premiérovo zdolal hráča prvej svetovej stovky: „Až tak sa nepozerám na ten ranking, ale som rád, že som vyhral. Snažím sa hrať svoju hru, hrať dobré veci, čo tu fungujú. Víťazstvo ma teší, som rád, že som zdolal dobrého hráča a dodá mi to sebavedomie.“

Pomohlo mu aj domáce prostredie, no priznal, že by bol radšej, keby na tribúnach boli diváci: „Tunajšie podmienky poznám a hrá sa mi tu dobre. Je to pre mňa trochu výhoda oproti iným hráčom, pretože už presne viem, čo môžem očakávať. Určite mi to pomohlo, ale chýbajú mi tu diváci, malo by to určite lepšiu atmosféru. No som rád, že sa turnaj vôbec koná.“Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020
Lukáš Klein si v Bratislave zahrá o finále (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − thirteen =