štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / VIDEO Klein po postupe do ďalšieho finále: Mal som problémy sústrediť sa
Lukáš Klein
Lukáš Klein (Foto: TASR - Martin Baumann)

VIDEO Klein po postupe do ďalšieho finále: Mal som problémy sústrediť sa

ŽILINA – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil do finále na turnaji v Žiline. V sobotnom prvom semifinále zdolal Tomáša Líšku 6:4, 6:4. V súboji o titul sa v nedeľu stretne s piatym nasadeným Lukášom Kleinom. Líder celkového hodnotenia PTT vyradil v druhom semifinále turnajovú jednotku Andreja Martina 7:6 (2), 4:6, 6:3.


Klein sa prebojoval už do svojho štvrtého finále v rámci série PTT. Doterajšie tri účasti dokázal pretaviť v zisk dvoch titulov. „Bol to veľmi náročný zápas na koncentráciu. Kurt bol trochu mäkší, Andrejovi to vyhovovalo. Mal som trochu problémy sústrediť sa, aby som nerobil lacné chyby a priveľa neriskoval,“ uviedol zverenec českého trénera Tomáša Krupu.

Druhým finalistom Filip Horanský

Horanský nezačal duel dobre a postupne prehrával 2:4. Potom však prelomil podanie súpera a napokon otočil na 6:4. V druhej časti sa poučil a hneď v úvodnom geme brejkol Líšku. Za stavu 5:1 poľavil a nechal Líšku znížiť na 4:5. Horanský však nedopustil zbytočnú dramatizáciu a na dvakrát premenil mečbal.„V prvom rade som rád, že som vyhral, nebolo to jednoduché. Na začiatku som bol trošku nervózny a neletelo mi to tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Som rád, že som sa postupne rozohral. Škoda záver, tam som bol trochu nervózny, to by sa mi nemalo stávať. Ale som rád, že to dobre dopadlo,“ povedal Horanský na webe stz.sk.

muži – dvojhra – semifinále:
Lukáš Klein (SR-5) – Andrej Martin (SR-1) 7:6 (2), 4:6, 6:3, Filip Horanský (SR-3) – Tomáš Líška (SR-6) 6:4, 6:4

Zdroj: TASR

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + eighteen =