Home Audio/video VIDEO Klein bol blízko cenného skalpu bývalého tenistu elitnej stovky: Priaznivé vedenie však nevyužil

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

LUEDENSCHEID – Slovenský tenista neuspel v 1. kole na turnaji v Nemeckom Lüdenscheide. V dnešnom zápase nestačil na bývalého 38. hráča sveta, ktorému podľahol po setoch 6:1, 6:7(5), 6:7(6).

Klein mal výborný vstup do zápasu, keď sa od úvodu dokázal presadzovať na kvalitnom servise jeho súpera. Po pár minútach viedol už drvivých 5:0 a Jarry odvrátil hroziaceho kanára až v šiestom geme. Slovenský tenista nemal problém dopodávať set do víťazného konca a ujal sa vedenia v stretnutí.

Klein pokračoval v zodpovednom výkone aj v druhom dejstve, vypracoval si náskok 3:1 a 0:40 na príjme, ale tri brejkbaly nedokázal využiť a od tohto momentu posadil Čilana na koňa. Jarry vyrovnal na 3:3, ale opäť mal Slovák tri možnosti na vedenie o brejk, ale znovu zaváhal. O osude vyrovnanej sady musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom uspel čilský tenista.

Rozhodujúci set priniesol dominanciu oboch tenistov na servise, počas celého dejstva sme neboli svedkami žiadneho brejku a znovu rozhodovala skrátená hra. V nej bol celý čas lepší Klein, viedol 4:2 aj 5:3, ale v náročných podmienkach nevyužil priaznivé vedenie a z postupu sa tešil bývalý 38. hráča sveta.