Home Audio/video VIDEO Klein s Molčanom zabojujú o titul: V Chorvátsku ich nezastavili ani nasadené jednotky

Lukáš Klein

ZADAR – Po singlovom triumfe nad turnajovou jednotkou sa Lukáš Klein po boku krajana Alexa Molčana prebojoval na challengerovom podujatí v Zadare v deblovej súťaži už do finále.

Klein s Molčanom v semifinále štvorhry zaskočili favorizované kazašské duo Nedovyesov/Golubev, ktoré nastupovalo v pozícii turnajových jednotiek.

Slovenský pár hneď v druhej hre brejkol súperov, ale duo z Kazachstanu odpovedalo okamžitým ribrejkom. O osude prvého setu rozhodla šiesta hra, v ktorej Slováci využili hneď prvý brejkbal a aj napriek ďalším trom brejkbalom súpera v nasledujúcich dvoch podaniach upodávali úvodný set do víťazného konca – 6:3.

Druhé dejstvo začalo veľkým tlakom favoritov, ktorí hneď na úvodnom podaní slovenského dua zahodili tri brejkbaly, ale vo štvrtej hre sa už dočkali brejku a ujali sa vedenia 3:1. Klein s Molčanom sa ale nepoložili a okamžitým ribrejkom sa vrátili do druhého setu. V kľúčovej deviatej hre čistou hrou slovenský pár zobral súperom podanie a druhý mečbal na podaní premenili Klein s Molčanom na postup do finále – 6:4. V tom na slovenskú dvojicu čaká víťaz druhého semifinále Sabanov/Sabanov verzus Kavčič/Rola.