Home Audio/video VIDEO Klein v Česku vyradil domáceho obhajcu semifinále, Molčan s českým outsiderom nezaváhal

Lukáš Klein

PROSTĚJOV – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil na challengerovom podujatí v českom Prostějove do osemfinále.

Klein si v úvodnom dueli na českej antuke poradil s domácim obhajcom minuloročného semifinále Jiřím Lehečkom, keď za 75 minút zvíťazil po setoch 7:5, 7:5, pričom v druhom sete prehrával Klein už 2:5 ale šnúrou piatich hier dokázal set ešte otočiť vo svoj prospech.

Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného kouča Dávida Olasza českému súperovi odplatil minulotýždňovú porážku z domáceho challengerového podujatia Kooperativa Bratislava Open, kde mu podľahol tesne 6:4, 3:6, 6:7.

Klein v boji o štvrťfinále narazí na turnajovú osmičku Slovinca Blaža Rolu, s ktorým zohrá vôbec prvý vzájomný súboj.

Do osemfinále aj Molčan

U našich susedov sa darilo aj Alexovi Molčanovi, ktorý si podľa očakávania poradil s českým kvalifikantom Davidom Poljakom za 73 minút dvakrát 6:3. Ďalší súper 23-ročného zverenca Ladislava Simona vzíde zo súboja turnajovej jednotky Pabla Andújara a Japonca Yosukeho Watanukiho.