Home Najdôležitejšie VIDEO Keď sa kurt zmení na ring: Svetová 64. sa po tesnej prehre pobila so súperom

by Jaroslav Šípkar
Corentin Moutet vs Adrian Andrejev

Corentin Moutet a Adrian Andrejev sa po dramatickom osemfinálovom súboji halového turnaja v Orleans do seba fyzicky pustili. Rozdeľovať ich musel rozhodca!

Francúz Corentin Moutet zažíva najlepšie obdobie svojej kariéry. V rebríčku ATP je na doterajšom maxime – 64. pozícii. V septembri si zahral osemfinále grandslamového US Open a získal titul na antukovom challengeri v poľskom Štetíne.

Na posledných dvoch turnajoch ale stroskotal na tom istom súperovi – Bulharovi Adrianovi Andrejevovi, 247. hráčovi sveta. Na antukovom challengeri v Janove aj na halovom challengeri v Orleans mali ich osemfinálové konfrontácie podobné scenáre.

V oboch prípadoch vyhral favorizovaný Moutet prvý set, no následne po veľkej dráme prehral. V Janove stratil druhý set v tie-breaku 6:8 a v treťom podľahol Andrejevovi 4:6. V Orleanse prehral dva tie-breaky.

Po ich vzájomnom súboji v Orleanse sa po podaní rúk na konci zápasu hráči do seba fyzicky pustili a musel ich rozdeľovať až rozhodca.