Home Audio/video VIDEO Karolína Plíšková po dvoch krutých finálových kanároch: V tenise sa občas stane, že je všetko proti vám

Karolína Plíšková

RÍM – Poľska tenistka Iga Swiateková triumfovala v dvojhre na turnaji WTA v Ríme. Pätnásta nasadená hráčka rozdrvila v nedeľňajšom finále turnajovú deviatku Karolínu Plíškovú z Česka 6:0, 6:0.

Devätnásťročná úradujúca víťazka Rolland Garros potrebovala na víťazstvo len 45 minút a získala tretí titul na okruhu WTA. V januári vyhrala turnaj v Adelaide. Plíšková sa prebojovala do finále podujatia tretíkrát po sebe, no zvíťazila iba v roku 2019. Vlani odstúpila pre zranenie.

Rýchlo zabudnúť

“Rozhodne to pre mňa nebol veľmi vydarený deň. Iga navyše hrala skvele,” povedala Plíšková po dvoch trpkých kanároch. “Ale v tenise sa jednoducho občas stane, že je všetko proti vám. Musím na to rýchlo zabudnúť,” dodala trojnásobná rímska česká finalistka.

Viezla som sa na vlne

Swiateková síce v sobotu kvôli prerušeniu piatkového programu pre dážď odohrala štvrťfinále i semifinále, ale v stretnutí o titul na nej dva zápasy odohrané v jednom dni neboli vôbec poznať, práve naopak. “Myslím, že mi to skôr pomohlo. Väčšinou by som bola unavená, ale teraz som sa naopak cítila sebavedome a viezla sa na vlne,” vyhlásila poľská víťazka.

Iga Swiateková (Foto: TASR/AP – Gregorio Borgia)

Swiateková sa na okruhu WTA postarala o prvé finále s dvoma “kanármi” od roku 2016. Naposledy dvakrát 6:0 v zápase o titul vyhrala v roku 2016 v Bukurešti domáca Simona Halepová nad Anastasiou Sevastovovou z Lotyšska.

Zdroj: ts, TASR