Home Audio/video VIDEO Skvelý výkon Kovalíka: V Belehrade nestratil set s tohtoročným finalistom Buenos Aires

BELEHRAD – Slovenský tenista Jozef Kovalík na challengerovom podujatí v Belehrade zvládol súboj o osemfinále s favorizovaným argentínskym súperom Franciscom Cerúndolom.

Predzápasový slovenský outsider nevstúpil do zápasu s Argentínčanom ideálne, keď stratil hneď úvodné podanie, ale odpovedal okamžitým ribrejkom. V piatej hre musel opäť na servise odvracať brejkbal Cerúndola, ale udržaný servis ho nabudil a v ďalšej hre zobral súperovi podanie. Potom, čo Kovalík úspešne odvrátil ďalší brejkbal Cerúndola, viedol slovenský tenista už 5:2, ale v deviatej hre nezvládol podávanie na víťazstvo v sete a Argentínčan set zdramatizoval. Keďže obidvaja hráči si už do konca setu udržali podanie, rozhodnúť musel tajbrejk. V tom Kovalík prehrával už 0:4 aj 2:5 ale fantastickým obratom otočil na konečných 8:6 a po hodine aj dvoch minútach slávil zisk úvodného dejstva.

V druhom sete sa tohtoročný neúspešný finalista z Buenos Aires zjavne nedokázal psychicky pozbierať z nešťastnej koncovky úvodného dejstva a na kurte sa absolútne nevedel nájsť. Kovalík to dokonale využil a po dvoch brejkoch a udržaní svojich podaní vyhrával razom už 4:0. Potom si síce Argentínčan podanie udržal, ale to bolo už z jeho strany všetko, tretím brejkom v siedmej hre druhého setu Kovalík spečatil hladký triumf v druhom sete – 6:1 a oslavuje postup do osemfinále. V ňom slovenský tenista narazí na taktiež nenasadeného talianskeho súpera Federica Gaia, ktorý v úvodnom vystúpení v dvoch setoch zdolal Rusa Donského.