Home Audio/video VIDEO Kovalík si o titul nezahrá: V boji o finále neudržal s Džumhurom vedenie

VIDEO Kovalík si o titul nezahrá: V boji o finále neudržal s Džumhurom vedenie

Jozef Kovalík

BELEHRAD – Slovenský tenista Jozef Kovalík si na challengerovom podujatí v Belehrade o titul nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná semifinálová prehra s bosnianskym súperom Damirom Džumhurom. V súboji rebríčkových susedov vyššie postavený Bosniak otočil zápas, keď všetky tri sety skončili 6:3.

Kovalík začal v boji o finále dobre, keď v štvrtej hre zlomil podanie súpera a vyhrával 3:1 a aj keď sa v siedmej hre dočkal brejku aj Džumhur, okamžitý ribrejk Slováka znamenal, že Kovalík podával na víťazstvo v prvom sete. Ten napokon za 41 minút vyhral 6:3 a k vytúženému finále bol o krôčik bližsie.

Džumhur ale v druhom sete zlepšil hru a o osude druhého dejstva rozhodol jediný brejk, na ktorý bosniansky hráč dosiahol v štvrtej hre a radoval sa zo zisku druhého dejstva.

Rozhodujúci set mal divoký priebeh, keď hneď prvé podanie Kovalík stratil a zdalo sa, že už nebude mať dosť síl na obrat. V štvrtej hre ale dokázal brejkom vyrovnať a keď na podaní odvrátil tri brejkbaly súpera, razom vyhrával 3:2. Džumhura ale tri prehraté gemy po sebe nezaskočili a ďalšie štyri hry získal vo svoj prospech, podania si vyhral čistou hrou a za dve hodiny aj 21 minút si vybojoval postup do finále, v ktorom ho čaká turnajová jednotka Španiel Roberto Carballes Baena.