Home Audio/video VIDEO Jeho súper už oslavoval: Najbližší súper Molčana na Wimbledone šokoval nevídanou parádou

Taylor Fritz

WIMBLEDON – Američan Taylor Fritz zvíťazil v 2. kole Wimbledonu nad Britom Alastairom Grayom 6:2, 7:6 (3), 6:3. Jedenásty nasadený hráč na turnaji sa v 3. kole stretne so slovenským tenistom Alexom Molčanom.

Jeho súper už oslavoval

Favorizovaná svetová štrnástka proti domácemu outsiderovi potvrdila rolu favorita a na konci druhého setu poriadne šokovala svojho súpera. Fritz za stavu 6:3 v tajbrejku podával na víťazstvo, ale britský súper dokázal na sieti Američana pekne rozbehať. Mysliac si, že ho nekompromisným úderom na sieti už definitívne ukončil, chrbtom k sieti už oslavoval a nesledoval, čo sa deje na druhej strane kurtu.

Famózny Molčan na Wimbledone so suverénnym výkonom: S americkým favoritom nestratil ani set

Fritz to ale nevzdal a krásnou rybičkou vytiahol loptičku ešte zo zeme a naozaj nevídaným spôsobom ukončil druhý set. Jeho súper iba prekvapene pozeral na oslavujúceho Američana, ktorý si famózny úder a búrlivé oslavy divákov na tribúnach poriadne užíval.

Vo vzájomnej premiére o grandslamové maximum

Už v sobotu sa práve Fritz v boji o osemfinále postaví slovenskej jednotke Alexovi Molčanovi, ktorý dnes po suverénnom výkone nedal šancu ďalšiemu Američanovi Marcosovi Gironovi, s ktorým stratil len deväť hier. Molčan na Fritza narazí po prvýkrát v kariére a o motiváciu bude mať postarané, pretože prípadnou výhrou by vylepšil svoje doterajšie grandslamové maximum.

Taylor Fritz (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)