Ana Konjuhová
Ana Konjuhová sa v Bratislave dočkala víťaznej trofeje (Foto: TASR - Jaroslav Novák )

VIDEO Jamrichovú nepustila do finále: Chorvátka Konjuhová vybojovala v Bratislave víťaznú trofej

BRATISLAVA – Chorvátska tenistka Ana Konjuhová sa stala víťazkou dvojhry na ITF turnaji J&T Banka Slovak Open v bratislavskom NTC.


Vo finále zdolala v pozícii nasadenej štvorky osmičku „pavúka“ Niginu Abduraimovovú z Uzbekistanu.2:6, 6:0, 7:6 (2). Vďaka triumfu si odniesla prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

Ana Konjuhová
Ana Konjuhová sa v Bratislave dočkala víťaznej trofeje (Foto: TASR – Jaroslav Novák )

Pre Konjuhovú je to tretí singlový titul na podujatí ITF. V roku 2013 nenašla premožiteľku v Montpellieri, v roku 2020 získala trofej na domácej pôde v Záhrebe. Chorvátka má na svojom konte aj titul z turnaja WTA. V roku 2015 triumfovala na tráve v Nottinghame, keď v rozhodujúcom dueli zvíťazila v troch setoch nad Rumunkou Monicou Niculescuovou.Skvelý týždeň

„Bol to pre mňa skvelý týždeň. Je to už dávno, čo som naposledy zdvihla nad hlavu víťaznú trofej. Budem mať na Bratislavu krásne spomienky. Turnaj nebol jednoduchý, mal výborné obsadenie. Pred finále som bola dosť nervózna, vedela som, čo to pre mňa znamená. Som veľmi rada, že som dokázala zvíťaziť. Verím, že sa mi bude dariť aj na ďalších turnajoch, ale nepozerám sa až tak dopredu, musím ísť krok po kroku,“ povedala Konjuhová pre oficiálnu stránku turnaja.

Aj zdolaná finalistka Abudraimovová uznala, že Chorvátka vyhrala zaslúžene: „Som veľmi rada, že som tu bola. Celý týždeň bol skvelý, žiaľ, vo finále to nevyšlo. Súperka si zaslúžila vyhrať. Snažila som sa hrať dobre, myslím si, že diváci videli kvalitný finálový zápas. Celkovo na turnaji štartovalo veľa kvalitných hráčok. V Bratislave som prvýkrát, ale všetko sa mi páčilo, cítila som sa tu ako doma.“

dvojhra – finále: Ana Konjuhová (Chor.-4) – Nigina Abduraimovová (Uzb.-8) 2:6, 6:0, 7:6 (2)

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − two =