Ons Jabeurová
Ons Jabeurová (Foto: TASR/AP - Alastair Grant)

VIDEO Jabeurová na Wimbledone prepísala históriu: Už dlhší čas som o tom snívala

WIMBLEDON – Tuniská tenistka Ons Jabeurová sa zapísala do histórie, keď sa stala prvou arabskou hráčkou, ktorá postúpila do semifinále dvojhry na grandslamovom podujatí. Ako nasadená trojka zvíťazila v utorkovom štvrťfinále vo Wimbledone nad Češkou Mariou Bouzkovou v troch setoch 3:6, 6:1 a 6:1.


Veľa to pre ňu znamená

„Znamená to pre mňa veľa,“ uviedla 27-ročná Jabeurová po postupe medzi najlepšie kvarteto. „Už dlhší čas som snívala o tom, že sa prebojujem do tejto fázy. Trochu som o tom debatovala s Hichamom Arazim (bývalým marockým tenistom, pozn. red.). Povedal mi, ‚že arabskí hráči vždy prehrajú vo štvrťfinále a už máme toho plné zuby. Prosím ťa, konečne to zlom‘. Odpovedala som mu niečo v tom zmysle – pokúsim sa o to, priateľ môj.“Aj Mariová s grandslamovým maximom

Aktuálna svetová dvojka narazí v boji o finále na Nemku Tatjanu Mariovú, ktorá si postupom do semifinále takisto zlepšila grandslamové maximum. Dvojnásobná mamička sa vo veku 34 rokov stala najstaršou hráčkou, ktorá prvýkrát v kariére postúpila do tejto fázy na podujatiach veľkej štvorky. Jabeurová a Mariová sú dobré priateľky. „Som za ňu skutočne šťastná. Konečne dostala to, čo si zaslúži,“ povedala Jabeurová o svojej súperke v semifinále. „Viem, že sa v minulosti veľa trápila. Nie je ľahké vrátiť sa s dvomi deťmi. Má môj obdiv a rešpekt, bude to pre nás skvelý zápas,“ citovala Tunisanku agentúra AP.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × three =