Christopher O'Connell (Foto: Instagram - Christopher O'Connell)

VIDEO Inšpiratívny príbeh austrálskeho tenistu: Ako sa z čističa lodí stal elitný hráč?

MELBOURNE – Austrálsky tenista Christopher O’Connell patrí medzi tenistov, ktorí obdržali divokú kartu na úvodný grandslam sezóny. 26-ročný tenista tak môže v Melbourne napísať ďalšiu kapitolu svojho výnimočného príbehu, o ktorom sa rozpovedal pre Sydney Morning Herald a The Age.


V dôsledku pretrvávajúcich zranení chcel zavesiť raketu na klinec

Skúsenosť austrálskeho hráča z posledných rokov je veľmi ojedinelá. Počas sezóny 2017 bojoval so zápalom pľúc, neskôr ho trápili šľachy v kolene. Tie ho držali dlhú dobu, a preto musel prehodnotiť svoje priority.

Situácia dospela až tak ďaleko, že sa O’Connell rozhodol v roku 2018 pre šesťmesačnú pauzu. Na výber mal z dvoch možností – začať s koučovaním alebo spolu s jeho bratom mohol začať čistiť lode.

„Rozhodol som sa čistiť lode v prístave blízko môjho domu, pretože som bol nahnevaný na nepretržité zdravotné peripetie. Posledná vec, ktorú som chcel robiť, bolo vrátiť sa na kurt a hrať tenis. Proste som už nechcel byť viac na kurte,“ spomína na náročné časy mladý tenista.

„Bránu“ do prístavu mu otvoril jeho brat

„Môj brat tam pracoval. Pripojil som sa k nemu, aj napriek tomu, že mzda za trénovanie bola vyššia. Bolo to pre mňa veľmi uvoľňujúcu a moje telo sa dalo do poriadku,“ objasnil kľúčový prínos netenisového zamestnania.

Po návrate na kurty mu istú dobu trvalo, kým začal víťaziť. V závere roku 2018 sa trápil na turnajoch ITF, od marca nového roku však došlo k rapídnemu zlepšeniu. Na slabšie obsadených turnajoch hral pravidelne finále, trikrát dokonca slávil titul. Sebavedomie si priniesol aj na challengerový okruh, kde v roku 2019 získal dve trofeje.A aké sú ciele O’Connella v tejto sezóne? Najprv by rád vyhral zápas na Australian Open. A následne chce preniknúť do elitnej stovky svetového rebríčku. „Určite si viac vážim to, že som na okruhu. Rád by som hral aspoň na challengeroch, vždy lepšie, ako keby som mal čistiť lode,“ dodal s úsmevom.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − seven =