Home Audio/video VIDEO Horanský v Meerbuschi zdolal favorita a je v osemfinále: Prvý set si skomplikoval, no potom dominoval

Filip Horanský

MEERBUSCH – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil na turnaji v nemeckom Meerbuschi do osemfinále. V úvodnom zápase zdolal Argentínčana Collariniho (194.) hladko 6:4, 6:2.

Horanský bol od úvodu aktívnejším tenistom, na príjme sa dostával k príležitostiam, ktoré od štvrtého gemu začal aj využívať. Za stavu 1:1 získal štyri hry v rade, ale Collarini sa nevzdával a znížil na 4:5. Vyrovnať sa mu v úvodnom dejstve však nepodarilo a slovenský tenista po 55 minútach viedol 1:0.

V druhom sete rodák z Piešťan výborne servoval, navyše svojho súpera dvakrát brejkol a pohodlne dokráčal k víťazstvu v zápase. V ďalšom kole čaká na Horanského víťaz zápasu medzi Belgičanom Bemelmansom a Bosniakom Džumhurom.