Home Audio/video VIDEO Horanský proti favoritovi začal kanárom: O titul si v Švajčiarsku napokon nezahrá

Filip Horanský

BIEL – Slovenský tenista Filip Horanský prehral v semifinále dvojhry na challengeri vo švajčiarskom Bieli s Rakúšanom Jurijom Rodionovom 6:0, 4:6, 4:6 za 1:41 h.

Slovákovi nestačil ani úvodný kanár, keď súpera v prvom dejstve zmietol z kurtu za 22 minút, ale v druhom sete si už v tretej hre prišiel o vlastný servis a na famózny prvý set nedokázal nadviazať.

V rozhodujúcom dejstve opäť ako prvý stratil podanie Horanský, a tak ako v druhom sete ani teraz nedokázal brejknúť súpera a duel za hodinu aj 41 minút prehral.

Súperovom Rodionova vo finále bude Poliak Kacper Žuk, ktorý zdolal domáceho Švajčiara Dominica Strickera 6:3, 6:4.

Zdroj: ts, TASR