Home Audio/video VIDEO Hladká výhra Rubleva proti istému semifinalistovi: Thiem neuhral ani set

VIDEO Hladká výhra Rubleva proti istému semifinalistovi: Thiem neuhral ani set

LONDÝN – Siedmy nasadený ruský tenista Andrej Rublev si na turnaji majstrov pripísal na konto prvé víťazstvo. V záverečnom vystúpení v skupine s názvom Londýn 1970 zdolal už istého semifinalistu Rakúšana Dominica Thiema 6:2, 7:5. Vo vzájomnej bilancii sa ujal vedenia 4:3.

Rublev po dvoch prehrách už nemal šancu dostať sa medzi elitné kvarteto, s turnajom sa však pri debute na Masters chcel rozlúčiť víťazne. Rusovi v 02 aréne skvele vyšiel úvod zápasu proti Thiemovi, keď dvakrát prelomil podanie nasadenej trojky a v prvom sete si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Rus demonštroval, že má výborný servis a rýchle nohy, dokázal dobehnúť veľa Thiemovych stopbalov a ešte zakončiť výmenu víťazným úderom. V druhom dejstve vďaka rýchlemu brejku odskočil Rakúšanovi na 4:2. Thiemovi sa síce podarilo vyrovnať na 4:4, no koncovka setu patrila Rublevovi.

Večer v priamom súboji o postup nastúpili proti sebe Španiel Rafael Nadal a obhajca titulu Grék Stefanos Tsitsipas.