Home Audio/video VIDEO Halepová mala v Prahe na mále, senzačne hladké prehry nasadenej šestky aj deviatky

Simona Halepová

PRAHA – Aktuálne svetová dvojka Simona Halepová mala v úvodnom vystúpení po reštarte sezóny v Prahe obrovské problémy. Rumunská favoritka sa až nečakane vytrápila so slovinskou súperkou Polonou Hercogovou.

Halepová sa poriadne zapotila

Po hladko získanom prvom dejstve (6:1) sa zdalo, že najväčšia pražská favoritka nebude mať s aktuálne 46. hráčkou sveta najmenší problém. Opak ale bol pravdou, keď rovnakým skóre získala za 40 minút druhý set senzačne Slovinka. V napínavom tajbrejku posledného setu mala viac šťastia favorizovaná Rumunka, ktorá po triumfe 7:3 mohla po viac ako dva a pol hodinovom boji oslavovať postup do osemfinále.

Zdroj: WTA

O štvrťfinále proti domácej držiteľke voľnej karty

V tom narazí na domácu držiteľku voľnej karty Barboru Krejčíkovú, ktorá v úvodnom vystúpení porazila bez straty setu ďalšiu Rumunku Tigovú.

Nečakaný koniec nasadenej deviatky aj šestky

Rumunská tenistka Irina-Camelia Beguová postúpila do osemfinále turnaja WTA Prague Open. V 1. kole vyradila až prekvapivo hladko deviatu nasadenú Anastasiju Sevastovovú z Lotyšska po výsledku 6:2, 6:2.

Nečakaný koniec hneď v úvodnom kole zažila aj favorizovaná ruská tenistka a turnajová šestka Anastastia Pavľučenkovová, ktorá podľahla holandskej súperke Arantxi Rusovej 5:7, 2:6.

Irina-Camelia Beguová (Rum.) – Anastasija Sevastovová (Lot.-9) 6:2, 6:2

Petra Martičová (Chor.-2) – Varvara Gračovová (Rus.) 7:6 (2), 6:3

Elise Mertensová (Belg.-3) – Jasmine Paoliniová (Tal.) 7:5, 4:6, 6:3

Arantxa Rusová (Hol.) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-6) 7:5, 6:2

Kristýna Plíšková (ČR) – Linda Fruhvirtová (ČR) 6:2, 7:5

Barbora Krejčíková (ČR) – Patricia Maria Tigová (Rum.) 6:4, 6:3

Lessia Curenková (Ukr.) – Jekaterina Alexandrovová (Rus.-5) 6:2, 6:4

Simona Halepová (Rum.-1) – Polona Hercogová (Slov.) 6:1, 1:6, 7:6 (3)