Home Audio/video VIDEO Halepová ukázala srdce bojovníčky, Sabalenková sa oklepala z kanára aj mečbalov

Simona Halepová

MIAMI – Až štyri z piatich hráčok elitnej desiatky potrebovali vo štvrtok na postup tri sety. Jednou z nich bola aj rumunská svetová trojka Simona Halepová, ktorá proti obľúbenej francúzskej súperke Caroline Garciovej ukázala srdce bojovníčky.

Halepová po prehratom sete 3:6 predviedla parádny obrat, keď v ďalšom priebehu už stratila len štyri hry, pričom sa musela počas zápasu aj nechať ošetriť.

Halepová sériou siedmich vyhratých gemov po sebe zavŕšila parádny obrat a vzájomné skóre s francúzskou súperkou upravila už na 7:1. V ďalšom kole na svetovú trojku čaká lotyšská súperka Sevastovová, s ktorou neprehrala už desať setov po sebe.

Po kanári parádny obrat

O ďalší veľký obrat sa postarala aj bieloruská svetová osmička Aryna Sabalenková, ktorej sa proti Bulharke Pironkovovej po tretíkrát v kariére podarilo otočiť zápas, v ktorom v úvodnom dejstve schytala nepopulárneho kanára. Sabalenková sa nevzdala ani za stavu 0:6 a 1:3, následne v treťom sete prehrávala už aj 2:5 a v záverečnom tajbrejku musela odvracať dva mečbaly. V ďalšom kole na Bielorusku čaká ruská súperka Veronika Kudermetovová.