Novak Djokovič, Goran Ivaniševič
Novak Djokovič a Goran Ivaniševič (Foto: TASR/AP - Zvonko Kucelin)

VIDEO Len rekordy a víťazstvá: Ivaniševič prirovnal trénovanie Djokoviča ku koučovaniu Realu

BELEHRAD – Chorvátska legenda a wimbledonský šampión Goran Ivaniševič, ktorý je aktuálne trénerom srbskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, priniesol zaujímavé prirovnanie koučovania svojho zverenca s vedením slávneho Realu Madrid.


Hnacím motorom srbského fenoména je jediné: neustále zbieranie trofejí a prepisovanie historických rekordov. Práve to je to, čo Djokoviča neustále posúva vpred a na tejto ceste ho sprevázda legendárny Goran Ivaniševič, ktorý v nedávnom rozhovore uviedol, v čom sa Nole odlišuje od jeho všetkých predošlých zverencov.

Novak Djokovič, Goran Ivaniševič
Goran Ivaniševič a Novak Djokovič počas tréningu v Zadare (Foto: TASR/AP – Zvonko Kucelin)

Jeho túžba zlepšovať sa každým dňom ženie vpred aj Ivaniševiča, ktorý sa tak popri ňom tiež musí stávať lepším trénerom. „Čo je dobré dnes, zajtra už nie je, musí to byť znovu lepšie. Každý ďalší deň musí byť lepší, každý deň musí prísť zlepšenie. Viete, že aj vás to tlačí vpred, aby ste boli lepším trénerom a keď vidíte výsledky viete, že je to tak,“ uviedol Chorvát.Veľké očakávania, ktoré sú na pleciach Djokoviča pochopiteľne vytvárajú obrovský tlak aj na jeho trénerov. Legendárny Ivaniševič situáciu zaujímavo prirovnal so situáciou v hviezdnom španielskom klube Real Madrid. „Nie je to ľahké, keď cítite veľký tlak lebo viete, že finále nie je dosť dobré. Je to to isté ako povedať, že trénujete futbalový Real Madrid, prehráte dva zápasy a už hovoria aby ste odišli, chcú vás vyhodiť,“ pridáva zaujímavé prirovnanie chorvátsky kouč.

Aj pod veľkým tlakom sa ale Djokovičovi darí a píše tenisovú históriu a Ivaniševič sa taktiež s tlakom musel vyrovnať. „Iba rekord, rekord, víťazstvo, víťazstvo a obrovský tlak, ale život bez tlaku je nudný,“ uviedol Chorvát.Nole po zdravotných komplikáciách v rokoch 2016 a 2017 ukázal obrovský hlad a vôľu po úspechoch aj keď ho už viacerí odpisovali a od roku 2019 je po jeho boku už aj Ivaniševič. Po zisku ďalších štyroch grandslamov a prekonaní dlhoročného rekordu odvekého rivala Federera v počte týždňov na čele rebríčka ATP má pred sebou jediný cieľ. Prekonať Nadala a Federera v celkovom počte grandslamových titulov. Kým belehradský rodák ich má aktuálne na konte 18, vedúce duo po 20. Novak je ale z legendárneho tria najmladší, takže šanca prepísať grandslamovú históriu je obrovská a Djokovič vie, ako sa s tlakom a očakávaniami vysporiadať.

Novak Djokovič, pláž, trofej
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Klein v Splite po skvelom obrate do finále kvalifikácie: S nemeckým dlháňom to však nemal vôbec ľahké

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein uspel v 1. kole kvalifikácie na turnaji v chorvátskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five − 2 =