Home Najdôležitejšie VIDEO Gombos v Španielsku splnil rolu turnajovej jednotky: S americkým súperom nestratil ani set

Norbert Gombos

MURCÍA – Slovenský tenista Norbert Gombos na španielskom challengerovom podujatí Murcía Open potvrdil rolu turnajovej jednotky, keď v dvoch setoch zdolal amerického súpera Emilia Navu 6:4, 6:4.

Gombos, ktorý sa v aktuálnom rebríčku ATP nachádza na 110. priečke nastúpil na španielskej antuke proti 360. hráčovi sveta v role favorita a tú aj naplnil. O osude prvého setu rozhodol jediný brejk, na ktorý v deviatej hre dosiahol slovenský tenista a za 33 minút sa radoval zo zisku úvodného setu – 6:4.

V druhom sete to bolo opäť o jedinom brejku, na ktorý už v tretej hre dosiahol Gombos a keďže obaja hráči si už do konca zápasu udržali podania, za hodinu aj 11 minút sa z postupu po triumfe 6:4, 6:4 radoval slovenský favorit.

Turnajovú jednotku v boji o štvrťfinále čaká domáci tenista Oriol Roca Batalla, ktorý v úvodnom vystúpení nestratil ani set s domácim držiteľom voľnej karty Carlosom Sanchezom Joverom (7:5, 6:4).