Home Audio/video VIDEO Gombos v Melbourne nečakane končí: Slovenská jednotka neuhrala ani set s domácim držiteľom divokej karty

MELBOURNE – Slovenský tenista Norbert Gombos na podujatí Great Ocean Road Open v austrálskom Melbourne neprešiel cez úvodné kolo.

Slovenská jednotka a aktuálne 88. hráč sveta nedokázal za celý zápas ani jediný raz zobrať podanie domácemu držiteľovi divokej karty a aktuálnej svetovej 238. Maxovi Purcellovi. Ten si v obidvoch setoch na konto pripísal po jednom brejku a za hodinu aj osemnásť minút sa po výsledku 6:4, 6:4 radoval z postupu do druhého kola, v ktorom naňho čaká nasadená turnajová dvojka Karen Chačanov z Ruska, ktorý mal na úvod voľný žreb.

Gombos v zápase zaznamenal osem es, oproti deviatim súperovým a odvrátil dva zo štyroch brejkbalov Purcella. Austrálčan odvrátil obidve brejkbalové príležitosti slovenského favorita.