Home Audio/video VIDEO Gombos v česko-slovenskom finále neuspel: Skvelý servis súpera a množstvo chýb nášho tenistu ho stálo víťazstvo

Norbert Gombos

MOUILLERON-LE-CAPTIF – Slovenský tenista Norbert Gombos prehral vo finále na turnaji vo francúzskom Mouilleron-Le-Captif. V nedeľnom dueli nestačil na Čecha Veselého, ktorému podľahol dvakrát 4:6.

Od začiatku dominoval na oboch stranách kurtu servis a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadneho brejku. V deviatej hre sa Gombos vlastnými chybami dostal na podaní pod tlak, Veselý štvrtý brejkbal v zápase zužitkoval a po následnom udržanom servise viedol po 36 minútach 1:0.

Druhý set mal identický scenár. Slovenský reprezentant sa počas celého duelu trápil na riterne, keď si nevypracoval ani jeden brejkbal. Za rovnakého stavu ako v prvom dejstve (4:4) stratil podanie a výrazným počtom chýb uľahčil českému tenistovi cestu za titulom.