Home Audio/video VIDEO Gombos sa vo Francúzsku zaskvel parádnym obratom: Po vyradení Novaka je v semifinále

Norbert Gombos

MOUILLERON-LE-CAPTIF – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil na turnaji vo francúzskom meste Mouilleron-Le-Captif do semifinále. V dnešnom zápase otočil duel s Rakúšanom Novakom, ktorého zdolal 4:6, 6:3, 6:2.

Gombos nevstúpil do zápasu podľa predstáv, keď už v prvom geme stratil servis, ale podarilo sa mu kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 1:1. O dve hry neskôr mal slovenský reprezentant stav 0:40 na príjme, no trestuhodne vedenie prehajdákal a následne prišiel o podanie. Rakúšan si vo zvyšku setu náskok brejku pohodlne kontroval a po rovnej pol hodine viedol 1:0.

Gombos predviedol parádny obrat

Od druhého setu bolo viditeľne na Novakovi poznať, že z nahusteného programu, ktorý mal posledné dni, mu došla šťava. Gombos začal dominovať vo výmenách, rýchlo viedol 3:0 a vo zvyšku setu sa už nič zaujímavé neudialo – 1:1.

V rozhodujúcom dejstve aktuálne 115. hráč sveta prevalcoval svojho rakúskeho súpera, ktorému dvakrát zobral servis a zaslúžene postúpil do semifinále. Gombos v boji o finále narazí na víťaza zápasu medzi nemeckým bombardérom Rosenkranzom a elitným deblistom Herbertom.