Home Audio/video VIDEO Gombos proti veľkému favoritovi nevyužil dobrú šancu, syn českej legendy zmietol navrátilca Tsongu

Jo-Wilfried Tsonga, Montpellier

MONTPELLIER – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP vo francúzskom Montpellieri. V pondelkovom dueli podľahol šiestemu nasadenému domácemu hráčovi Ugovi Humbertovi za 80 minút 3:6, 6:7 (3).

Gombos po prehratom úvodnom sete v tom druhom nevyužil sľubnú šancu, keď veľkého domáceho favorita v druhom dejstve dokázal v šiestej hre brejknúť a ujať sa vedenia 4:2. Gombos za stavu 5:3 podával na víťazstvo v sete, ale servis stratil čistou hrou a to sa mu stalo osudným. V tajbrejku uhral len tri loptičky a s francúzskym halovým podujatím sa tak rozlúčil hneď v prvom kole.

Tsonga padol v súboji generácií

Zaujímavý súboj priniesol večerný zápas medzi domácim navrátilcom a miestnym šampiónom z roku 2019 Jo-Wilfried Tsongom a mladým americkým talentom Sebastianom Kordom. O 15 rokov mladší Američan podľa očakávania zvládol úvodnú prekážku, keď domáci semifinalista z rokov 2010, 2017 a 2018 uhral v zápase len šesť hier.

Tsonga kvôli zraneniu chrbta naposledy nastúpil na súťažný kurt ešte na minuloročnom Australian Open. Zajtra sa po boku Humberta Tsonga predstaví ešte v deblovej súťaži proti favorizovanej dvojici Golubev/Nys.

Ugo Humbert (Fr.-6) – Norbert GOMBOS (SR) 6:3, 7:6 (3)

Lorenzo Sonego (Tal.-7) – Hugo Gaston (Fr.) 6:3, 6:7 (7), 6:1

Sebastian Korda (USA) – Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) 6:4, 6:2