pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Fritz zdolal Williamsové aj Nišikoriho: Bol som nervóznejší ako na skutočnom zápase
Foto: Twitter/ATP World Tour

VIDEO Fritz zdolal Williamsové aj Nišikoriho: Bol som nervóznejší ako na skutočnom zápase

LONDÝN – Americký tenista Taylor Fritz sa stal víťazom virtuálneho turnaja pod názvom „Stay At Home Slam“. Finančnú prémiu pre víťaza 1 milión dolárov daroval organizácii podporujúcej hladujúce deti v USA.

V súbojoch na herných konzolách vo videohre Mario Tennis Aces zdolal napríklad sestry Serenu a Venus Williamsové či Japonca Keia Nišikoriho. Turnaj nadviazal na podobnú online verziu podujatia v Madride, kde v konkurencii 16 žien a 16 mužov zvíťazili Brit Andy Murray a Holanďanka Kiki Bertensová.

Turnaj „Stay At Home Slam“ vysielali živo na facebooku a komentoval ho legendárny John McEnroe. Každý z ôsmich účastníkov dostal štartovné 25.000 USD a venoval ich na charitu podľa svojho uváženia. Víťaz potom zinkasoval ešte 1 milión dolárov. Online podujatie zorganizovala marketingová spoločnosť IMG, osem tenistov malo za partnerov osobnosti z iných odvetví. Fritz bol vo dvojici s Addison Raevovou, osobnosťou mobilnej aplikácie TikTok.„Bol som nervóznejší ako na skutočnom zápase. Ale bola to zábava,“ citoval 22-ročného víťaza web ATP. Vedenie WTA a ATP prerušilo pre pandémiu koronavírusu všetky turnaje až do polovice júla.

Zdroj: TASR

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + sixteen =