Home Audio/video VIDEO Francúzsky búrlivák po šiestej prehre v rade opäť šokoval: Cítil som sa ako na cintoríne, priznal Paire

Benoit Paire

MONTE CARLO – Francúzsky tenista Benoit Paire opäť nenašiel recept na svojho súpera. V prvom kole prestížneho turnaja v Monte Carle podľahol Austrálčanovi Thompsonovi po setoch 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

Paire vstúpil do zápasu brejkom, ale austrálsky tenista dokázal kontrovať ribrejkom. Obaja tenisti sa počas zápasu výrazne trápili na servise a takmer každý gem bol o jednej loptičke. Za stavu 3:2 pre Thompsona, Paire prišiel o servis, ale tentokrát bol on tým hráčom, ktorý ribrejkom znížil na 3:4. Následne sa mu podarilo vyrovnať na 4:4, ale koncovka patrila 62. hráčovi sveta, ktorý po 47 minútach viedol 1:0.

V druhom sete sme boli do stavu 4:3 pre francúzskeho tenistu svedkami len jedného brejku, ale v ďalšom priebehu si paradoxne ani jeden z hráčov nedokázal udržať podanie a tenisti si prelomili servisy až päťkrát v rade. O osude napínavej druhej sady rozhodovala až skrátená hra, v ktorej uspel búrlivák Paire a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete pokračoval trend z koncovky druhej sady, Paire s Thompsonom žiarili predovšetkým na riterne, ale po štyroch gemov viedol prekvapivo Francúz 3:1 a zdalo sa, že je po dlhej dobe blízko k výhre. Austrálčan vyrovnal na 3:3 a začínalo sa od začiatku. Až do stavu 5:5 sa nič zaujímavé neudialo, ale v jedenástej hre Paire prišiel o servis, no opäť dokázal kontrovať ribrejkom. Aj tretí set musel rozhodnúť až tajbrejk, kde sa francúzsky búrlivák nechal obrať o víťazstvo nepochopiteľnými chybami a veľkým počtom dvojchýb.

V zápase sme boli svedkami až 17-tich brejkov a 31-ročný Paire nasúkal počas celého duelu až osemnásť dvojchýb a predĺžil tak nelichotivú sériu prehier už na šesť zápasov.

Po zápase opäť šokoval

“Vôbec ma nezaujíma výsledok tohto zápasu a je mi jedno, že som prehral. Cítil som sa ako na cintoríne a už to úprimne ďalej nezvládam. Nikto nesúhlasí s tým, že hráme bez divákov, ale ja som jediný, ktorý o tom otvorene hovorí. Už viac nemám iskru ani motiváciu,” priznal pobúrený Paire.