Home Audio/video VIDEO Slovenské sklamanie na US Open: Polášek bol blízko finále, ale o ďalšiu grandslamovú trofej si nezahrá

Filip Polášek

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom neuspeli v semifinále mužskej štvorhry na grandslamovom US Open.

Ako turnajové osmičky prehrali so siedmym nasadeným britsko-brazílskym párom Jamie Murray, Bruno Soares 3:6, 6:3, 4:6. Súpermi newyorských šampiónov z roku 2016 vo finále budú v piatok o 18.00 h štvorky “pavúka” – Američan Rajeev Ram a Brit Joe Salisbury.

Na druhú grandslamovú trofej nedosiahne

Polášek nevyužil šancu zabojovať o druhý grandslamový titul. Vo februári triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga na Australian Open v Melbourne po víťazstve nad Ramom a Salisburym. Po Wimbledone sa s Dodigom rozišli a Polášek si našiel nového deblového partnera, s ktorým postúpil do grandslamovébo finále už pri štvrtom spoločnom turnajovom vystúpení.

Poláškovi s Peersom nevyšiel úvod stretnutia, keď slovenský deblový špecialista za stavu 1:1 po dvojchybe prišiel o servis. Za stavu 5:3 Murray so Soaresom opäť súperov brejkli pri podaní Peersa a prvý set sa stal ich korisťou. Britsko-brazílsky tandem bol na servise suverénny a výborne returnoval.

Obrat nedotiahli

V druhom dejstve však prevzali taktovku zápasu Polášek s Peersom. V treťom i ôsmom geme zobrali súperom podanie a vynútili si tretí set. Polášek sa chytil na returne a bol najlepší hráč na kurte. V rozhodujúcom sete však v Tildenovom geme za stavu 3:3 stratil podanie a Murray so Soaresom už dotiahli zápas do úspešného konca.

Vyzvú ich Ram so Salisburym

Americký tenista Rajeev Ram s Britom Joeom Salisburym sa stali prvými finalistami mužskej štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V semifinále ako nasadené štvorky zdolali americkú dvojicu Steve Johnson, Sam Querrey 7:6 (5), 6:4.

Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA/V. Brit.-4) – Steve Johnson, Sam Querrey (USA) 7:6 (5), 6:4

Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-7) – John Peers, Filip POLÁŠEK (Austr./SR-8) 6:3, 3:6, 6:4