Home Audio/video VIDEO Horanský na ďalší titul nedosiahol: Proti favorizovanému českému mladíkovi nemal nárok

Filip Horanský

BUKUREŠŤ – Slovenský tenista Filip Horanský neuspel vo finále dvojhry na challengerovom turnaji v Bukurešti (44.820 eur, antuka vonku). V nedeľu podľahol ôsmemu nasadenému Čechovi Jiřímu Lehečkovi za 74 minút 3:6, 2:6.

Horanský proti favoritovi vstúpil do finále katastrofálne, keď v ´úvodnom sete prehrával už 0:5, ale po vyhratom podaní sa dokázal aspoň ako tak pozviechať a úvodný set prehral za 32 minút 3:6.

Ani v druhom dejstve sa ale nedokázal priblížiť hernému levelu favorizovaného Čecha, ktorý po dvoch brejkoch vyhrával už 4:1. Horanský dokázal ešte súpera brejknúť, ale to už bolo z jeho strany vo finále všetko a za 42 minút stratil aj druhý set 2:6.

Dvadsaťosemročný Horanský tak nepridal do svojej zbierky druhý titul z challengerovej úrovne, dosiaľ jediný získal v auguste 2018 v Meerbuschi.

dvojhra – finále: Jiří Lehečka (ČR-8) – Filip HORANSKÝ (SR) 6:3, 6:2