Home Audio/video VIDEO Horanský parádny obrat nedotiahol: O štvrťfinále ho pripravil záverečný kolaps

Filip Horanský

MURCÍA – Slovenský tenista Filip Horanský v španielskej Murcíi o semifinále nezabojuje. Rozhodla o tom jeho dnešná osemfinálová prehra s domácim Nicolom Kuhnom.

Horanský v úvodnom dejstve nezvládol v piatej hre svoje podanie a jediná strata servisu rozhodla o osude prvého setu, ktorý za 37 minút vyhral domáci Kuhn 6:4.

V druhom sete sa turnajová sedmička Horanský poriadne našliapol, keď po dvoch brejkoch viedol razom už 4:0 a bol suverénne na koni. Aj keď domáci tenista ešte následným ribrejkom ako tak zabojoval, druhé dejstvo sa za 34 minút stalo korisťou Horanského – 6:3.

Záver nezvládol

Rozhodujúci set začal opäť lepšie slovenský tenista, ktorý síce v úvodnej hre zahodil na podaní Kuhna všetkých šesť brejkbalov, ale následne na vlastnom servise odvrátil dva brejkbaly a v tretej hre sa dočkal brejku. Horanský po vyhratom servise razom viedol 3:1 a zdalo sa, že by obrat v stretnutí mohol dotiahnu´t až k postupu do štvrťfinále. Za stavu 4:2, ale prišiel kolaps Horanského, ktorý prehral všetky ďalšie štyri hry (vrátane dvoch vlastných podaní, na ktorých uhral len jediný fiftín) a o semifinále tak zabojuje domáci Kuhn.

Filip Horanský (SVK – 7.) – Nicola Kuhn (Esp) 4:6, 6:3, 4:6 za dve hodiny aj 8 minút