pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Federer alebo Nadal? Kyrgios či Tsitsipas? Thiem pod paľbou otázok na telo
Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: ORF TV)

VIDEO Federer alebo Nadal? Kyrgios či Tsitsipas? Thiem pod paľbou otázok na telo

VIEDEŇ – Jedným z tenistov, ktorý je v centre pozornosti počas prerušenia sezóny zapríčinenej pandémiou koronavírusu je rakúska jednotka Dominic Thiem. Aktuálna svetová trojka najprv čelila kritike za svoj názor na otázku pomoci nižšie postaveným tenistom a pred nedávnom Thiem oznámil, že bude jedným z organizátorov júlového turnaja.Podujatie s názvom “Thiem’s Seven” by malo privítať hviezdy ako Alexander Zverev, Nick Kyrgios či Gael Monfils. Exhibičné podujatie sa odohrá v Berlíne a skladať by sa malo z dvoch turnajov, pričom jeden z nich sa odohrá na trávnatom povrchu.Rakúska jednotka nezaháľa ani v čase pandémie, Thiem bojuje na domácom podujatí Pro Series. V troch dueloch v Skupine A stratila svetová trojka len jediný set, ale v zvyšných šiestich stratil dohromady len šesť hier a súperom nadelil tri kanáre. Favorizovaný Thiem sa najbližšie v stredu stretne s Jurgenom Melzerom, ktorý sa stal víťazom Skupiny B.

V čase voľna sa Thiem dostal k zaujímavému rozhovoru s rakúskou televíziou ORF. Tá na Rakúšana spustila zaujímavú paľbu otázok, pri ktorých mal tenista na výber vždy len z dvoch možností a nemal príliš veľa času na rozmýšľanie. Aj keď niektoré otázky typu cestoviny alebo pizza či playstation alebo šach neboli až také zaujímavé, došlo aj na pálčivejšie otázky týkajúce sa jeho kolegov z tenisovej scény.

Federer alebo Nadal?

Najzaujímavejším momentom bola otázka výberu medzi Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom, teda hráčmi, ktorí majú aktuálne na konte najviac grandslamových titulov. Aj keď by sa mohlo zdať, že Thiem bude rozmýšľať dlhšie, odpoveď okamžite vysypal. Práve Rakúšan je považovaný za antukového nástupcu súčasného kráľa Nadala a na rozdiel od Federera (5:2) má s Rafom Thiem negatívnu vzájomnú bilanciu (5:9).Kyrgios alebo Tsitsipas?

Ďalšia zaujímavá otázka z tenisového prostredia bol výber medzi Nickom Kyrgiosom a Tsitsipasom. Tu zrejme bolo jasné, koho si Thiem vyberie a jeho odpoveď sprevádzal výrazný smiech. Austrálsky búrlivák očividne nie je s Rakúšanom kamarát, čo pred nedávnom sám povedal, keď nazval Thiema suchárom.

Bresnik či Muster?

Ďalšia náročná tenisová otázka prišla pri výbere z dvoch rakúskych legiend, keď si mal Thiem vybrať z dvojice Günter Bresnik a Thomas Muster. Rakúšan gestom naznačil, že to nie je jednoduchý výber, ale napokon zvolil Bresnika, ktorý ho trénersky viedol v rokoch 2002-2019, kým ho nevystriedal Čiľan Massú. S Bresnikom sa pritom Thiem nerozišiel v dobrom, lebo ešte v apríli si cez médiá posielali konfliktné odkazy.

Ronaldo verzus Messi

Z netenisových otázok zaujal výber spomedzi dvoch najväčších futbalových hviezd Ronaldo verzus Messi, kde sa Thiem priklonil na stranu Cristiana a tiež výber z nemeckých gigantov Bayern a Dortmund, kde zvíťazila Borussia.

Zdroj: ts, ORF

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 2 =