Sara Erraniová
Sara Erraniová (Foto: TASR/AP - Claudio Onorati)

VIDEO Faux pas v podaní bývalej svetovej päťky: Nepochopiteľný skrat niekdajšej grandslamovej finalistky

PALERMO – Ženské tenisové podujatia Palermo Ladies Open 2020 sa ako vôbec prvé oficiálne súťažné podujatie hrá za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení. Skúsená talianska tenistka Sara Erraniová ale na ne trochu pozabudla a v Taliansku sa dopustila veľkého faux pas.


V prvom vystúpení po reštarte sezóny sa domáca skúsená hráčka predviedla v parádnej forme, keď na úvod pokorila favorizovanú Rumunku Cirsteovú. Erraniová sa radovala po dlhej trojhodinovej bitke a svoje veľké víťazstvo s o tri roky mladšou súperkou z Rumunska aj náležite oslávila až tak, že zabudla na prísne opatrenia…

Rozhodkyňa neverila vlastným očiam

Erraniová sa po pozdravení s porazenou súperkou a rozhodkyňou stretnutia vydala k lavičke a v eufórii zabudla na to, čo si môže respektívne nemôže dovoliť. Ako keby sa nechumelilo, stiahla z ruky prepotené potítko a hodila ho medzi hŕstku divákov, čím výrazne porušila prísne hygienické opatrenia. Skúsená Talianka si to okamžite uvedomila a následným gestom okamžite ukázala ako veľmi ju to mrzí a že sa za svoj čin hlboko ospravedlňuje.V Palerme sa totiž hrá takmer pred prázdnymi tribúnami a pár divákov v hľadisku je pochopiteľne len s rúškami na tvárach. Ani pozdravenie na začiatku či na konci zápasu nie je osobné a používa sa len tradičné ťuknutie raketami. Aj preto pozápasové gesto víťaznej Erraniovej poriadne zaskočilo rozhodkyňu, ktorá s tvárou v dlaniach len neveriacky krútila hlavou.

Čaká ju boj s Plíškovou

Bývalá svetová päťka a finalistka Roland Garros z roku 2012 o štvrťfinále na domácej pôde zabojuje s českou súperkou Kristýnou Plíškovou, ktorá tiež nečakane prešla cez úvodné kolo. Ľavoruká Češka v ňom zdolala v dvoch setoch favorizovanú Sakkariovú a favoritkou je aj proti domácej bojovníčke.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Druhý hrací deň priniesol prekvapivú prehru Medvedeva: Nadal vykročil za obhajobou víťazstvom v troch setoch

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal začal cestu za svojím dvadsiatym grandslamovým titulom „povinným“ víťazstvom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 20 =