Home Audio/video VIDEO Fatálne zlyhanie svetovej šestky v súboji s krajankou: Stratila vyhraný set, rozbila raketu a dostala trestný fiftín

MELBOURNE – Česká tenistka Karolína Muchová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne. V 3. kole ako turnajová dvadsaťpäťka vyradila šiestu nasadenú krajanku Karolínu Plíškovú 7:5, 7:5. V druhom sete otočila z 0:5.

V súboji dvoch krajaniek sme boli svedkami nervózneho úvodu, keď v prvých troch gemoch si ani jedna z tenistiek nedokázala udržať podanie. Ako prvej sa to podarilo Muchovej, ktorá viedla o 2 gemy, ale Plíšková sériou troch hier v rade otočila priebeh prvého setu. Až do stavu 5:5 si české tenistky držali svoje servisy a kľúčový gem prišiel v jedenástej hre, keď sa podarilo 27. hráčke sveta prelomiť podanie svetovej šestky a ujala sa vedenia v zápase.

Šokujúci obrat v druhom sete

Muchová nezachytila úvod druhej sady a po dvoch brejkoch Plíškovej prehrávala už hrozivých 0:5. Následne sa začali diať nevídané veci. 28-ročná hráčka prehajdákala vedenie piatich gemov, v deviatej hre nevyužila 2 setbaly a Muchová sériou siedmych gemov v rade otočila priebeh druhého setu.

Frustrácia Plíškovej “odmenená” trestným fiftínom

Plíšková bola už v priebehu prvého setu frustrovaná a viackrát hodila o zem raketu. Po skončení úvodného dejstva zamierila do šatne, kde rozmlátila raketu a empajrová rozhodkyňa Alison Hughesová ju za to penalizovala odňatím fiftínu. “Bolo to mimo kurtu, tam si môže robiť človek, čo sa mu chce,” bránila sa bývalá svetová jednotka. Hughesová jej však oponovala. “Počas zápasu nemôžete.”

“Som trochu smutná, lebo sme veľmi dobré kamarátky, ale tenis je hra, takže mám samozrejme radosť z postupu. Myslím, že sme boli obe nervózne. Keď sme hrali spolu na tréningu ešte počas karantény, bola to iná úroveň,” citoval portál idnes.cz slová Muchovej, ktorá postúpila medzi elitnú šestnástku na podujatí veľkej štvorky tretíkrát v kariére.