Home Audio/video VIDEO Fantastický Molčan s kariérnym skalpom: V Maroku šokoval svetovú deviatku!

Alex Molčan

MARRAKÉŠ – Slovenský tenista Alex Molčan dosiahol na podujatí ATP v Maroku na najcennejší skalp svojej doterajšej kariéry, keď v obrovskej dráme vyradil turnajovú jednotku a aktuálnu svetovú deviatku Kanaďana Félixa Augera-Aliassimea.

Molčan bol síce veľkým predzápasovým outsiderom, ale len jediný odohratý zápas Kanaďana na antuke v tejto sezóne a zároveň výborná forma našej singlovej jednotky už pred duelom upozorňovali na to, že stretnutie sa vôbec nemusí niesť jasne v réžii kanadskej turnajovej jednotky a deviateho hráča sveta.

Molčan po brejku v tretej hre úvodného setu síce vo ôsmom geme o podanie prišiel, ale po okamžitom ribrejku podával na víťazstvo a za 42 minút sa radoval zo zisku prvého setu – 6:4.

V druhom dejstve sa očakával nástup kanadského favorita, ktorý síce hneď v prvej hre čelil brejkbalu Molčana, ale servis udržal a po brejkoch v štvrtej a ôsmej hre druhý set vyhral za 39 minút hladko 6:2.

Rozhodujúci set priniesol obrovskú drámu, keď po brejkoch v tretej a štvrtej hre mal v dvanástom geme kanadský favorit mečbal na podaní Molčana, ale nevyužil ho a o víťazovi rozhodol tajbrejk. V tom slovenský tenista viedol už 5:3 aj 6:5, ale Kanaďan zabojoval a za stavu 7:6 Molčan na vlastnom servise čelil ďalšiemu mečbalu súpera. Tromi získanými loptičkami po sebe ale ukázal obrovskú psychickú odolnosť a po dvoch hodinách aj 39 minútach sa po zisku kariérneho skalpu radoval z postupu do štvrťfinále, v ktorom narazí na holandskú turnajovú šestku Botica van De Zandschulpa.