Home Audio/video VIDEO Famózny Thiem pokračuje bez prehry: Nadal neuhral ani set

VIDEO Famózny Thiem pokračuje bez prehry: Nadal neuhral ani set

Dominic Thiem

LONDÝN- Rakúsky tenista Dominic Thiem uspel aj v druhom vystúpení na turnaji majstrov v Londýne. V zápase skupiny s názvom Londýn 2020 zdolal ako nasadená trojka dvojku “pavúka” Španiela Rafaela Nadala 7:6 (7), 7:6 (4) a priblížil sa k postupu do semifinále.

V prvom sete si Thiem i Nadal v 02 aréne suverénne držali svoje podania a o všetkom rozhodol tajbrejk. V ňom si Španiel po dvoch minibrejkoch vybudoval náskok 5:2 a išiel dvakrát podávať, výhodu však nevyužil. Thiem vyrovnal na 5:5 a nezlomila ho ani následná dvojchyba. Víťaz tohtoročného US Open odvrátil setbal, za stavu 6:7 aj druhý a v dramatickej tajbrejkovej koncovke slávil úspech. Za stavu 8:7 zahral po podaní Nadala nechytateľný forhend do rohu dvorca.

Na začiatku druhého dejstva sa Nadal dostal k prvému brejkbalu v zápase, Thiem ho však odvrátil winnerom a udržal si servis. Španiel sa zlepšil na returne a v siedmom geme sa prepracoval k ďalšiemu brejkbalu. Po víťaznom forhende po čiare ho tentokrát využil a ujal sa vedenia 4:3. Thiem však hneď vzápätí kontroval rebrejkom a za stavu 5:4 mal pri podaní Nadala tri mečbaly, vedenie 40:0 však nezužitkoval. Trinásťnásobný šampión Roland Garros získal päť fiftínov za sebou a vyrovnal na 5:5. Rozhodnutie opäť padlo až v tajbrejku. v ktorom mal znovu navrch Thiem. Za stavu 6:4 premenil v poradí piaty mečbal a skorigoval vzájomnú bilanciu s Nadalom na 5:9. V Londýne nadviazal na triumf nad Španielom zo štvrťfinále Australian Open v Melbourne.